пʼятниця, 14 лютого 2014 р.

До 25-их роковин виведення радянських військ з демократичної Республіки Афганістан.Президентом України Віктором Януковичем 2014 рік в Україні оголошено Роком учасників бойових дій на територіях інших держав.

З цієї нагоди 13 лютого в м. Козятині пройшли  в приміщенні  райдержадміністрації урочистості зі святковим концертом. В рамках свята воїни-ветерани війн поклали квіти до меморіальних дошок, загиблих в Афганістані, відвідали  службу у храмі Серафіма Саровського та побували на відкритті виставки  на відповідну тематику в Музеї історії міста. Учасникам бойових дій представлено  фотосвітлини   шістьох загиблих - земляків та проживаючих в свій час на Козятинщині   під час виконання військового обов’язку в Афганістані та документи , котрі підтверджують  дану трагедію.  В книзі пам’яті про загиблих воїнів – афганців  Вінницької області    підполковника  Анатолія Гончара“ Чорний тюльпан” за 1998 рік  значиться 5 чоловік з Козятинщини-  четверо козятинців Сергій Аполонович Герасимчук (24.10.1945-31.01.1982), Андрій Анатолійович Гуменюк ( 23.05.1960-10.11.1980),  Сергій Олександрович Комар (22.07.1950-22.06.1984),уродженець села Козятина Віктор Іванович Шумбар (19.10.1953-18.01.1984), уродженець с. Самгородок  Олександр Васильович Чернипко (13.09.1965 – 25.04.1984). 
Пісню дарує бандурист  Мотронюк Юрій Кирилович
.
Сьогодні доречно до цього списку додати, завдяки проведеній пошуковій роботі завідувача міського  архівного відділу Зої Вільчинської та ветерана праці  Олени Федорівни Пацановської , ще одне прізвище уродженнця Полісся с. Голубочек, мешканця с. Самгородок  Олександра  Миколайовича Сушка
( 16.11.1953-30.12 .1983). Минулого року  могилу батька в с. Самгородок , місто Козятин  і музей відвідав син  загиблого  Володимир Сушко . Він проживає сьогодні в  Ізраїлі і привіз в експозицію  християнські  обереги з Єрусалиму, котрі ми виставили сьогодні в експозиції для ознайомлення відвідувачам . Цього року виповнюється  трьом з них  рівно 30 років    з  часу загибелі  в Афганській війні.  Є тут і фото померлого минулого року в лікарні воїна- афганця Валентина Олексійовича Мороза . 5 січня виповнився рівно рік з часу його смерті.  Нажаль,   вона продовжує забирати воїнів і в мирний час .Війна тривала довгих 10 років з 28.12.1979 – 15.02.1989 рр. і завершилася для радянських військ ганебною поразкою
. На території Афганістану  після виведення наших військ не стало мирно. Війна триває.  Несе смерті, ллється кров і сльози обездолених, обділених  людей на непривітній, колючій, палючій, гористій землі. Боже, дай людям розуму та мудрості, щоб припинилося смертельне свавілля на такій чудовій, прекрасній  планеті Земля.

 На виставці також були представлені афганський саморобний кінжал, подарований  місцевим чоловікам в знак вдячності фельдшеру Валентину Драмарецькому за  вдало прийняті  пологи  у жінки- афганки, чоловічий головний убір- “ арафатка”, фото   тричі пораненого, втратившого зір в Афганістані  козятинчанина Володимира Прушковського, “афошки” та чеки – гроші, котрими  користувалися місцеві моджахеди та військовослужбовці радянської армії в Афганістані, передані Юрієм та Алою  Бардієрами  з с. Комсомольського. Запрошуємо бажаючих відвідати музей і дізнатися ще про одну, нажаль,  трагічну сторінку нашої історії .Друга ліворуч сестра загиблого Комара Сергія Олександровича.
Директор Музею історії міста  Лілія Макаревич.2 коментарі:

Владимир Сушко сказав...

Спасибі велике!Влітку будемо всією сім'єю.З великою повагою Володимир Сушко.

Лілія Макаревич сказав...

До зустрічі влітку.. раді будемо знайомству з родиною..