В Музеї історії міста Козятин відзначили Всеукраїнський День художника.
Згідно указу Президента України його відзначають з 1998 р. щорічно у другу неділю жовтня місяця. Минулий рік і сьогодення довели нам під час художніх пленерів, що в місті залізничників чимало талановитих і обдарованих людей. Це означає , що тут є чудова школа, як кажуть в народі, підгрунтя, що допомагає розвивати підростаючому поколінню досконалі знання для розвитку образотворчого мистецтва.
Одним із таких талантів є в минулому його мешканець художник Геннадій Мацко. Народився знаний в Україні митець, член Національної Асоціації художників України «Золота палітра » у 1949 р. в древньому місті Острог, що на Рівненщині. У 10-літньому віці разом з батьками переїхали до нашого міста. Проживав в районі Талимонівки. У вільний час любив посидіти з вудкою на місцевому ставку, який , до речі, в народі має назву Мацька. Походження назви старожили пов’язують з місцевим землевласником Мацько , який проживав біля ставка. Та наш творець стверджує, що його родина до ставка не має ніякого відношення. Захоплення малюванням привив йому керівник художньої студії, яка діяла при залізничному клубі – аудиторії на вокзалі- Анатолій Голубовський. Він був знаний художник – портретист і чудовий вчитель образотворчого мистецтва. Майже всі його учні стали професійними художниками, зокрема, й знані вами Валерій Герасимчук, Віктор Кльоц.
Тому зрозуміло, що після закінчення місцевої школи №3, Геннадій вступив до Київського художньо- промислового технікуму, де викладали професійні митці впродовж 5 років, як у вищому закладі. По закінченні навчання займався монументально- декоративним мистецтвом – карбуванням, керамікою, вітражами й витворами архітектури малих форм. А далі професійна діяльність інженером- конструктором на Тетерівському лісгоспзагі, художником в академії Збройних Сил України та на кафедрі дизайну Київської Державної академії керівних кадрів культури і мистецтв. Надзвичайно плідним вважає митець період роботи по реставрації та розпису храмів в Україні і в республіці Молдова. Станковим живописом зайнявся лише після 45 років. Персональні виставки відбувалися у Києві, Бердичеві й Козятині. Ім’я художника занесено до Енциклопедії Сучасної України.
Готувався до другої виставки в нашому Музеї історії міста впродовж трьох років. Створено автором 29 творів на полотні та картоні в мистецьких академічному та гротесковому стилях . Більшість робіт неймовірно реалістичні осінні та зимові пейзажі.
На відкриття виставки «Моє натхнення » завітали дружина митця Алла, знайомі, друзі, родичі художника. Підтримати та привітати з виставкою колегу по пензлю прийшли художники Тетяна Куліш, Віктор Кльоц, Аліна Новарчук, журналістка Олена Удвуд, рукодільниця й мисткиня Олена Слободянюк. Привітали автора картин донька художника Анатолія Левандовського, в минулому кінотеатру «Мир» - Тетяна разом з директоркою Центру розвитку людини «Гармонія », психологом Світланою Шнягою. Ветерани праці залізниці Віталій Біда та Володимир Пресняк теж приєдналися до привітань з днем художника автора виставки. Завітала директор Козятинської дитячої музичної школи - храму творців мистецтва Оксана Тіхомірова, із завучем Яною Андрійчук- викладачем вокалу, яка натхненно й професійно подарувала митцю й присутнім чудову пісню композитора Мирослава Скорика на слова Миколи Петренка «Намалюй мені ніч».
Директор музею подякувала за чарівну виставку й вручила пану Геннадію подарунок, квіти й подяку від Козятинської міської ради та музею . Долучилася з вітаннями за дорученням з подякою від міського голови Тетяни Єрмолаєвої науковий співробітник музею художниця, майстриня Наталія Баштова . Зі словами захвату та вдячності митцю звернулася відвідувачка музею Інна.
Висловили свої захоплення усі присутні. Художникам з нагоди професійного свята були вручені троянди. Одну із робіт після завершення виставки «Козятинська водокачка» художник подарує до фондів музею. Репортаж з відкриття виставки можна було прослухати по місцевому радіомовленню «Погляд» завдяки головному редактору Аллі Буряченко.
Більшість робіт автора можна придбати. Нажаль, в родині зараз важкі часи, необхідні кошти для лікування сина.
Паралельно триває виставка - продаж робіт для збору коштів на ЗСУ «Лаванда надихає, ЗСУ перемагає». Зробіть добру й корисну справу. Завітайте до музею. Ласкаво просимо.
Немає коментарів:
Дописати коментар