Афіша






































До Дня міста Козятина , його 149-ї річниці.

Запрошуємо до Музею історії міста Козятин на відкриття виставки фотографій "Дім. Земля. Рідний край" студента Київського націонльного університету театру , кіно і телебачення імені Карпенка- Карого Антона Черняка. Початок о 12.00.
















































































































Презентація буклету до Дня міста.

Музейні працівники підготували до 147-ї річниці буклет «Визначні пам’ятки Козятина».

На  таку ж  тему  в стінах Музею історії міста  діє з 9 липня  фотовиставка «Визначні пам’ятки Козятина».Також вона буде представлена мешканцям Козятина і гостям   під час святкування Дня міста 10 липня  на центральній площі з 14.00 дня.

В експозиції презентовано із буклету   16 світлин пам’яток історії , архітектури та монументального мистецтва, які розміщені на території  громади. На них зображені цікаві місця, пов’язані з різноманітними історичними подіями в житті  залізничників, наш шедевр архітектури вокзал, який захоплює після ремонту у 2012 р. мандрівників  не лише з України, а і  інших держав. Світлини розповідають про становлення залізничної станції та підприємств,  в минулому залізничної колонії при станції, історичну минувшину міста.

В музеї виставка діятиме до кінця місяця.























Тищенко

Євгенія Макарівна

(13.01.1933 -01.05.2008.)

 

Вишивальниця

 

Уродженка села Маньківка Бершадського району на Вінниччині.

Народилася 13 січня в голодний 1933 рік в родині селян Блащенків Макарія та Ніни. Отримала неповну середню освіту.  По закінченні школи , пішла працювати у колгосп до ланки по обробці сільськогосподарських  культур.  Десь у 1965 році, зі слів доньки, Галини Михайлівни Сушко, перейшла ще на важчу роботу – у будівельну   бригаду колгоспу «12 –річчя Жовтня». Виростила двох дітей сина Леоніда та  вище згадану донечку. Жагу до рукоділля та праці привила з дитинства маленькій  донечці  велика  трудяга -  люба матуся . В домівці завжди  було багато яскравих, сяючих, мов мальованки, вишитих речей, як майже у кожній оселі на Поділлі тих часів.

З виходом на заслужений відпочинок переїхала у 1989 році  жити до дітей у місто Козятин. За цей період натруджені руки не мали спочинку,  творили. Руками матусі  Євгенії  Макарівни  вишито чимало   килимів,  рукодільних наволочок зі старих, зношених,  розпущених на нитки  речей, а також рушників,  сплетено гачком  серветок.

Матуся тихо  пішла у потаємний світ  1 травня 2008 року.  У місті залізничників знайшла трудівниця останній прихисток.  Син з донькою передали до фондів Музею історії міста Козятин, щоб зберегти для майбутнього покоління козятинців  26 предметів з рукоділля, в тому числі розкішний килим, тканий на ткацькому верстаті.

















"Красиве  і корисне" Тетяни Куліш

Запрошуємо на виставку акварельного живопису, уродженки м. Козятина, жительки м. Черкас Тетяни Куліш, яка відкриється 9 жовтня о 12.00 з нагоди Дня художника.

Наша землячка учасниця багатьох міжнародних та всеукраїнських виставок, в тому числі і трьох персональних, які проходили в столиці України Києві, Львові, Одесі, Черкасах, Харкові, Кременчуці, а незабаром і в рідному місті залізничників Козятині.

Ще приємною новиною з нами поділилася пані Тетяна.

Нещодавно талановита українка, художниця, член Національної спілки дизайнерів України, взяла участь у міжнародному конкурсі "Крок за кроком" .У другому сезоні конкурсу було 500 заявок з 55 країн світу.

Серед 58 учасників, художниця отримала спеціальну нагороду у фіналі другого сезону змагань "Крок за кроком" з роботою

" Джазовий коктейль".



Вітаємо Тетяну Анатоліївну!

Це визнання й висока оцінка творчості мисткині!!!

Пані Тетяна закінчила Львівський державний інститут прикладного та декоративного мистецтва, працювала на Черкаському шовковому комбінаті художником по оформленню тканини , старшим викладачем на кафедрі дизайну в Черкаському державному технологічному університеті !

Виставляється з 1982 р.

Працює в різних техніках живопису, графіки, прикладного мистецтва, дизайну.

Роботи художниці знаходяться в Національному музеї українського народного декоративного мистецтва м. Києва, Черкаських обласних художньому та краєзнавчому музеях та у приватних колекціях поціновувачів мистецтва України, США, Ізраелю.






Продовжується виставка паперових лялечок  до 07 жовтня .















Запрошуємо на виставку  романтичної поштової листівки 19 ст. "Все починається з кохання". Виставка  триватиме до 02.03.20.



























    Музей історії міста Козятин долучається до ВІнницького обласного краєзнавчого музею і запрошує усіх бажаючих земляків та гостей міста Козятин і Козятинщини
16 січня 2020 року приєднатися до МІЖНАРОДНОГО ФЛЕШМОБУ МУЗЕЙНИХ СЕЛФІ
Museum Selfy Day 2020.
Для участі у флешмобі потрібно прийти до нашого музею,за адресою м. Козятин , вул. Грушевського № 15, зробити "селфі" (фотопортрет власноруч) на фоні чи поруч з улюбленим експонатом або у чисельних музейних локаційних зонах та опублікувати його у Facebook на своїй сторніці і поширити на сторінці музею :
Найактивнішим учасникам акції будуть виготовлені та подаровані рекламні буклети Музею з їхніми світлинами.
Започаткована акція європейським проектом Culture Themes у 2014 році, яка з кожним разом знаходить все більше й більше шанувальників, адже вона проста до неможливого (бо всі ми робимо фото щоразу, як відвідуємо музеї) і дає можливість учасникам розказати про свої улюблені музеї, а самим музеям – отримати найдієвішу рекламу.


















  Музей історії міста Козятин

запрошує до 

Центральної  районної бібліотеки

5 грудня о 10.00

мешканців міста Козятина і краю на  організовану Музеєм

 історії міста у співпраці з бібліотечними працівниками  

 презентацію книги 

Миколи Купчика "Стежками Тимка Падури" про автора 

пісні "Гей , соколи ". Зустріч з істориком, дослідником 

життя та творчості видатних краян ,головою районної 

Спілки краєзнавців, відбудеться в Центральній районній 

бібліотеці на третьому поверсі  юнацької зали .

 Буде цікаво..









До Всеукраїнського Дня художника.

Виставка живописних  робіт митців Козятинщини  й Вінниччини із фондів Музею історії міста. Серед них пейзажі видатних вінницьких заслужених  художників України Ігоря Синєпольського, пастель  Олександра Литвина, подарований музею осінній пейзаж Володимира Томашевського , робота   молодого художника Ігора Орла,  з  Козятинщини -  Анатолія   Голубовського,  Анатолія Мацка - киянина, талановитого, молодого митця Володимира Мазуркевича,  працівниці Лариси Воробьйової, автодидакта Григора Олійника, залізничника та майстра образотворчого та декоративно-ужиткового мистецтва Віктора Кльоца, майстра- ветерана освітянської галузі Миколи Рибака , робота Івана Дідика 1965 р.,  ,  "Портрет журналіста Василя Страшного" Валерія Герасимчука, на полотні"Моя  осінь " Насті Бабур - випускниці художнього класу Козятинської дитячої музичної школи.
















18 травня -"Ніч в музеї" з нагоди Міжнародного дня музеїв. Вдруге музей історії міста Козятина долучається до міжнародної акції і працюватиме з 09.00 до 23.00. На вас очікують:

безкоштовні екскурсії з ліхтарями залами музею,

в'язання хустки різними способами, які є на світлинах у фондах музею,

фотозона з партою, на якій , можливо, сидів Михайло Грушевський у Сестринівці,

а з 17.00 - 19.00 вперше на Вас очікують безкошовні майстер - класи місцевих майстринь:
з бісероплетіння,
писанкарства,
витинанки,
декупажу,
мотанки,
вишивки бісером,
вишивки нитками хрестиком,
техніки оригамі,
виготовлення прикрас із фетру,
азів живопису.

Не баріться, відкладіть усі справи і приходьте до музею.



Фотозона в с. Сестринівка.

Ніч в музеї з ліхтарями.


Під час ескурсіїї.


Фотозона в музеї .















  "Частина" світлин Міли Мхеідзе в музеї історії   міста Козятин.

                                                      


                                             
8 травня о 12.00 в музеї історії міста Козятин відбудеться відкриття виставки фотографій козятинчанки Міли Мхеідзе "Частина". Запрошуємо долучитися до заходу та отримати масу задоволення , познайомитися з високопрофесійними світлинами і неперевершеною творчою особистістю фотохудожницею - землячкою. Чекаємо на Вас, любі друзі.








Міла Мхеідзе
Фотохудожник
«Частина» -  під такою назвою представила свої авторські фотороботи  вже вдруге в Музеї історії міста Козятин наша землячка,  за освітою - медична сестра, а за покликом душі дизайнер і фотохудожник.
Народилася Міла 6 травня 1976 року, зростала в родині залізничників разом з братом Сергієм. Саме він    привив  дівчині  захоплення фотографією ще з тих часів, коли   фотографували на плівку, а вночі разом обробляли, проявляли в пристосованій домашній лабораторії і  дивувалися результатам  творчого процесу. Крім фото, займалася  образотворчим мистецтвом. В старших класах отримали  початкову освіту художника - оформлювача при учбовому  практичному комбінаті, котрий надавав можливість випускникам здобути початкову професійну освіту. Після закінчення місцевої  школи №2, вступила до Бердичівського медичного училища. 10 років опікувалася здоров’ям діточок, працюючи патронажною медичною сестрою.  Незабаром перепрофілювалася і стала займатися дизайном зовнішньої реклами. Займалася фото сервісом. З 2009 р. продовжила творчу діяльність і захоплення улюбленою справою при фотостудії « Мальва» на посаді адміністратора і помічника фотографа. З вдячністю згадує фотографа Олексія Панасюка, котрий навчив бачити світ  під іншим кутом зору . Після декретної відпустки знову займається улюбленою справою – фотографією. Виховує двох синів  Давіда та Арсена. Бере регулярно  участь у міських виставках. Бере регулярно  участь у міських виставках. Ось і сьогодні представила свою творчість.
                             Приємного перегляду світлин





















                                                           До Великодня.





5 квітня  об 11.00 в музеї історії міста Козятин відбудеться відкриття виставки   робіт  майстра - різьбяра  Миколи Шкрабія та  писанкарки Оксани Сесмій "Великодній дивосвіт". Щиро дякуємо начальнику районного відділу культури Володимиру Валентиновичу Воронову та  директору ЗОШ №2 Євгенії Станіславівні Кудрявець за можливість доставити габаритні  макети церков до музею . Особлива   подяка учням   10-"Б" класу :
 Олександру Кубайчуку , Володимиру Процюку, Кирилу  Куденьчуку,  Володимиру Артемчуку. Запрошуємо бажаючих  відвідати музей. Виставка триватиме впродовж місяця.































 21 грудня о 12.00 в Музеї історії міста Козятин відбудеться відкриття виставки плетених робіт ювілярки Надії Велічко "Мереживно - казкове диво". Запрошуємо дорогих земляків та гостей міста напередодні різдвяних свят створити відповідний настрій , долучитися до прекрасного . Придбайте авторські сувеніри під ялинку для близьких і рідних людей. Ласкаво просимо! З наступаючими різдвяними та новорічними святами!






















До Дня художника.




                   
В Музеї історії міста Козятин 10 жовтня о 12.год. з нагоди Дня художника відкривається виставка живопису
" Творчість недоспаних ночей" козятинчанина Володимира Мазуркевича. . Дипломований художник- дизайнер автор полотен представляє до вашої уваги 10 картин, серед яких милі серцю українські зимові та літні краєвиди , натюрморт з польових квітів та улюблений, як для більшості молодих людей ,тваринний світ. Чекаємо на гостей , відвідувачів, котрі після перегляду творів митця мають можливість зробити індивідуальне замовлення улюбленої тематики. Ласкаво просимо . Виставка триватиме до кінця місяця.














До 70-и річчя від Дня народження  
члена Національної Спілки журналістів,  педагога, поета, публіциста,  перекладача, науковця, краєзнавця, громадського діяча,  непересічної, інтелігентної людини, взірцевого, багатодітного батька і чудового чоловіка.


        Богдана Ярославовича Сиваківського                  
  Народився ювіляр  12 вересня 1947 р. в с. Пиківець Козятинського р-ну. Від свого батька Ярослава Петровича Сиваківського він успадкував любов до поезії та творчості. З дитинства мав нахил до літератури та математики. Навчаючись у дев’ятому класі , родина переїхала жити до Козятина, де Богдан Ярославович закінчив середню школу №1. Вищу освіту здобував на фізико-математичному факультеті Вінницького педінституту, пізніше закінчив аспірантуру при Київському педінституті ім. Горького. 
Працював учителем в школах Козятинщини. Подальшу викладацьку практику продовжив у Вінницькому державному педагогічному університеті ім. Михайла Коцюбинського. Працював головним редактором «Вісника Української Всесвітньої Координаційної Ради».
Творчість Богдана Ярославовича і світобачення нерозривно пов’язані з «відлигою» 60-х років. Ще учнем він переймався ідеями визвольного руху та національного відродження. І хоча брежнєвська задуха змусила до внутрішньої еміграції, вогонь надії не згасав. Богдана Сиваківського тривожить доля нинішнього й майбутніх поколінь, він замислюється над тим, куди поведуть їх «круті шляхи від хати», ностальгія за молодістю, за друзями, яких розвели дороги, за виплеканим у дитинстві світом тепла і родинного затишку пронизують цикл поезій «Переддень Вічності». В 1968 році опублікував перші вірші в місцевій газеті «Жовтневі зорі». Поетична творчість – це завжди продовження традицій. Поетичний світ Б. Сиваківського формувався під впливом Євгена Плужника, Василя Стуса. Адже поет тяжіє до інтелектуальної і водночас народної поетики, насиченої громадянськими мотивами.
Перша збірка віршів «Народження добра» побачила світ в 1991 році, згодом друга і остання на сьогодні збірка поезій «Мій час» (2003 р.). В доробку поета є значні публіцистичні і наукові напрацювання. Є автором багатьох публікацій та дописувач низки часописів. Разом з дружиною Поліною Володимирівною виховали чотирьох дітей. Найстарші - син Петро та дочка Марія, наймолодші – Зоя та Мирослава. А доля подарувала поету п’ятеро онуків.
 При  формуванні музейної колекції  допомагав разом з родиною музею у перекладі краєзнавчих, історичних матеріалів із польських джерел.

Член Національної Спілки журналістів України, Лауреат Міжнародного конкурсу документальної прози (2001, Варшава), редактор «Вісника Української Всесвітньої Координаційної Ради (УВКР), інформаційного видання світового українства.
                                                           
  Джерело: Сайт Козятинської  центральної районної бібіліотеки :http://koziatyn-crb.vn.sch.in.ua/resursi/virtualjni_vistavki/tvorchistj_u_spadok_do_65-richchya_z_dnya_narodzhennya_b_ya_sivakivsjkogo/
























19 вересня з нагоди Дня незалежності  та Всесвітнього Дня фотографії в музеї о 12.00 відкриється виставка  уродженця Козятина, сьогодні киянина  -Максима Кудимця "Фотопогляд на сучасну Україну". Запрошуємо до зустрічі з автором світлин.



















                     "У рідному краї - і серце співає!"







"У рідному краї - і серце співає!"під такою назвою в Музеї історії міста Козятин відкривається напередодні Дня міста 14 липня о 12 .00  виставка живописних полотен художника з Бердичева Олександра Войтка.  Відвідавши виставку , ви зануритеся в далеке і не зовсім ,  минуле нашої мальовничої України, пригадаєте побут і  чарівні, недоторкані  пейзажі  нашої рідної сторони. Деякі полотна вам нагадають дитинство, бабусину  глиняну хатинку з мальвами у дворі, перші побачення  у чарівному весняному садочку на батьківщині своїх предків. Деякі живописні полотна можна придбати. Таким чином ви   зможете  художнику допомогти подолати важку хворобу. Можна переслати кошти на картку "Приватбанку" № 5168755632500993.   Завітайте до музею. Виставка функціонуватиме до 4 серпня. Будемо раді  усім, хто не байдужий до краси...

























4 липня о 12 годині дня  в музеї історії міста  Козятина відбудеться презентація  нової, 7-ої збірки віршів "Мамина хустка"  Петра Зарицького,  жителя Козятина, члена Національних спілок журналістів та письменників України, лауреата літературних премій ім. Миколи Трублаїні, "Кришталева вишня", ім. Михайла Коцюбинського, журналістської премії "Золоте перо", нагородженого ""Золотою медаллю української журналістики", заступника редактора  газети "Вісник Козятинщини". Запрошуємо усіх прихильників творчості поета та публіциста, любителів римованого слова  та просто жителів і гостей міста залізничників познайомитися в музеї з новонародженою книгою та поспілкуватися з автором , майстром золотого пера.





Немає коментарів:

26 березня - День Національної гвардії України.

  В Україні 26 березня відзначають День  Національної гвардії. День Національної гвардії України до 2000 року відзначалося щорічно 4 листо...