Під такою назвою в Музеї історії міста
Козятин відкрито виставку авторських текстильних ляльок, майстрині, учительки за фахом, з 30-и річним досвідом роботи в початкових класах ЗОШ №5 , Тетяни Якимової. Експозиція
облаштована з нагоди Міжнародного дня
захисту дітей, який засновано у 1949 році рішенням Міжнародної демократичної федерації жінок.
Уперше відзначалося у 1950 році в 51 країні світу, а в Україні
масово святкують щорічно з 1998
року.
Якщо у вас ще немає хобі, то вам до
музею і за досвідом до авторки чарівних лялечок, яка завжди
знаходить час для улюблених занять. Скільки себе пам’ятає , завжди чимось займається .
Творити – це задоволення
для рук і душі. Тому знаходила час для улюблених захоплень -
плетіння спицями, гачком, вишивала голкою нитками, бісером, викладала картини стразами. Творчій особистості все цікаво.
Сидіти склавши руки, жінка не вміє.
Ляльки з тканини пані Тетяну просто зачарували. Сьогоднішнє захоплення з’явилося нещодавно, лише у березні минулого року, коли було оголошено у світі й в Україні ковідну пандемію . Якось відвідала подругу і залишились в захопленні від її рукодільних лялечок. Під час карантину в інтернеті переглянула безліч майстер-класів і нарешті натрапила на те, що душу заворожило. Мисткині подобається творчість української художниці Євгенії Гапчинської, яка малює фантастичних, чарівних, неповторних, ніби янголята, маляток. Й вирішила творити подібні образи з тканини.
Замовила через інтернет відповідної текстури досить недешеві матеріали і пішов творчий процес. Перша спроба вийшла не надто вдало. Але надалі з’являлись все більш досконалі м’які іграшки для дорослих і дітей. Особливим попитом користуються авторські ляльки на замовлення по фото. Стала майстриня виготовляти своїм лялечкам індивідуальний гардероб - взуття, білизну, цілу низку різноманітного змінного одягу, аксесуари. Перша лялька отримала ім’я Мотя, тобто Матильда. На виготовлення однієї такої лялечки може піти тиждень або й два. У багатьох рідних, близьких , знайомих є замовлені у неї рукотворні шедеври. Подорожували вони і за межі міста в різні куточки України. Ляльки унікальні, можуть стояти, сидіти, ними можна гратися дорослим і малим. В представленій колекції є декілька ляльок портретних, виготовлених на замовлення по фото або з натури людей, які живуть в нашому місті. Представлено авторські лялечки на подобу зовні дворічної внучки Злати.
Авторські лялечки з реальних образів.
На відкриття виставки завітали восьмикласники СЗШ №2 на чолі з учителем мистецтва Людмилою Гончарук. Саме їм присвячує пані Тетяна свою святкову експозицію. Педагог Козятинської дитячої музичної школи Аліна Мисько зачарувала професійним виконанням на скрипці. Долучилися до вітань працівники міської бібліотеки Наталя Горецька та Наталя Кесарчук, художниці Леся Панасюк та Тетяна Куліш, тітонька Тамара Суркова з онучкою із Києва Валерією, які передали до музею у подарунок книгу "Герої Радянського Союзу Вінничини" . Одну із улюблених персонажів обіцяла майстриня подарувати на постійне зберігання до фондів музею.
Знайомтесь з творчістю Тетяни Якимової і насолоджуйтесь дивовижною майстерністю.
Директор Музею історії
міста Козятин Лілія Макаревич.
Немає коментарів:
Дописати коментар