четвер, 29 квітня 2021 р.

В Музеї історії міста Козятин розписували писанки.

 

В Музеї  історії міста Козятин розписували писанки.









Напередодні  великого християнського  свята Великодня науковим співробітником Наталією Баштовою проведено майстер- клас з писанкарства. Присутній Сашуні Біді, одній із кращих учениць 5 класу ліцею-школи № 4, було запропоновано розписати писанку писачком за допомогою воску. Демонструємо у світлинах покрокові рекомендації зі створення писанки.




Для цього використовували курячі яйця, оцет, воскові свічки, саморобний писачок та фарбу. В традиційній техниці розпису писанок використовують висушені у духовці тривалий час яйця та натуральні барвники- цибулиння, бузина, кора та сережки верби, тощо. Така писанка з нанесиними на неї прадавніми символами є оберегом в Україні .


Фарбують писанки після нанесення по олівцю воскового орнаменту , занурюючи по черзі від самої світлої фарби до найтемнішої. Пані Наталя демонструвала написання писанки за давньою традицією. Фарбу використовувала з ученицею харчову одного кольору- червону.







Яйця білі перед розписом обтерли ватяними дисками оцтом і висушили. Потім нанесли олівцем по яйцю прадавні символи- обереги. Писачком з воском, розтопленим над свічкою, по олівцю наносили віск. Потім занурили розписане воском яйце у фарбу і тримаючи над вогнем, його обтерли від воску. Інше яйце  так само розписували воском по орнаменту  нанесеному олівцем і витравлювали  2-3  години занурені у звичайному оцеті.  Потім над свічкою так само, як і вище, розтоплювали віск і очищали яйце від нього. Вийшло яйце  ніби ажурне.




Результат перевершив очікування. Ви це зможете теж.








Дякуємо завідувачу господарством Петру Лопатюку за писачки.

Розписуйте писанки- це творчий процес і колосальне задоволення . Зберігайте та поширюйте традиції нашого нвароду.

Немає коментарів:

  7 СІЧНЯ МИНАЄ РІЧНИЦЯ З ДНЯ СМЕРТІ ЗЕМЛЯКА ГЕРОЯ  МАРИНИЧА  МИХАЙЛА РОМАНОВИЧА Маринич Михайло Романович     (17.01.1982 –  07.01. 2024) С...