Музей історії міста Козятин запрошує відвідати виставку до Великодня під назвою «Великдень іде, нам радість несе» з дотриманням карантинних заходів. На ній представлено старовинні листівки пасхальної тематики та писанки із фондів музею. Бажаючі можуть отримати задоволення від перегляду 12 тематичних листівок та понад 30 писанок, які в різні часи були подаровані музею.
Серед листівок популярні у дореволюційний період серія карток з українськими чорно - білими орнаментами та зображеними на них дітьми з крашанками, курчатками. Вони вийшли у світ на початку 20 ст. кольоровими , яскравими. Зі звороту нічого не написано, а поштові марки тих часів , нажаль, пошкоджені. Та й на самих листівках помітні залишки мучного клею, бо їх господарі наклеювали у альбомах. Це найпопулярніша була великодня тематика на той час. Коштували вони 30 коп.
Ряд листівок чорно- білих з зображеними на них красивими юними дівчатами, які позують в компанії курей і тримають символ пасхальних свят – яйце. На деяких світлинах зображені діти з вербовими гілочками. Пасхальні листівки випускалися до 1917 р. В радянські часи козятинці підтримували зв’язки з родичами у Європі і пасхальної тематики листівки приходили до них без навіть натяку про свято з Польщі , Німеччини , але пересилалися родичам обережно зі звичайним побутовим змістом, тому що в період репресій мешканці радянського союзу могли бути заарештовані лише за зв’язок з іноземцями.
На виставці представлені писанки розписані гуашшю по дереву учнями художнього класу Козятинської музичної школи педагога Наталії Степанюк- Олександри Бражинської, Дарини Почалової, Андрія Лавренюка, та Войтка Богдана зі школи №3 . Оригінальні розписані класично яйця в музейній колекції писанкарки Оксани Сесмій з Глуховенць ( в тому числі одна робота з візерунком, витравленим оцетом ), розписані яйця писанкарки Тетяни Мар’янчик.
Гарних Великодніх свят
і смачної паски
Директор Музею
історії міста Козятин Лілія Макаревич
Немає коментарів:
Дописати коментар