вівторок, 22 жовтня 2024 р.

Дивовижні рукотворні мереживні речі

 

Дивовижні рукотворні мереживні речі подарували на збереження до музею.



Цими чарівними  дарами ми завдячуємо поважній мешканці Козятина   Ніні Григорівні Швед. Вона уродженка міста залізничників. Добре знана в місті  старшим поколінням, тому що понад 17 років очолювала Козятинське  районне  управління  Соціального захисту населення, була директором школи №4, піонервожатою в  середній школі №3. Народилася у передвоєнний 1940 –й  рік. Навчалася на той час   в залізничній школі №8  ( сучасний Комунальний заклад «Ліцей 2 Козятинської міської ради» ). Вищу педагогічну освіту здобула  у  Вінницькому  педагогічному вузі. На роботу влаштувалася керівником гуртка з вишивки та бібліотекарем  в місцевий  Палац піонерів . На той час  його функції виконувала  реорганізована дерев’яна Свято-Вознесенська церква(1895-1964). Можновладці, втілюючи в життя  партійні  гасла : «Релігія – опіум для народу», перетворили   церковний купол у глобус, а замість ікони  встановили  на фасаді портрет вождя пролетаріату.





 В палаці було дуже людно .Працювали гуртки художньої самодіяльності- хоровий колектив, авіамоделювання, що займав призові  місця на різноманітних республіканських  виставках . Пам’ятає пані Ніна  талановитого керівника  гуртка Грицюка Андрія Івановича. ЇЇ подруга очолювала гурток з акробатики, Дівчатка  з задоволенням займалися рукоділля- плели речі   гачком та  шпицями. В цьому ж приміщенні відбувалися концерти святкові, наради районні на чолі з керівництвом. Проживала пані Ніна  разом з батьками  по вул. Матросова. Вона із династії залізничників. ЇЇ дідусь Іван Осовський  працював кондуктором на залізниці , а тато Григорій Іванович служив нарядчиком у провідницькому резерві. Матуся Антоніна Іванівна Швед (30.10.1906-05.03.1976) домогосподарка,  ніколи не сиділа без діла.




Мама  мала улюблену справу – плела довгими зимовими вечорами  гачком скатертини, серветки, покривала на ліжечка. Деякі речі до цього часу  зберігала пані Ніна –  два  ажурні покривала й скатертину, як нові і час над ними не владний. Робота копітка і варта того, щоб  ці рукодільні шедеври зберігалися в музеї. Саме їх принесли за дорученням Ніни Григорівни родичі до музею. Щиро дякуємо.

Директор КЗ «Музей історії міста Козятин » Лілія Макаревич


Немає коментарів:

135 років від дня народження Остапа Вишні.

    За його   гумористичними творами знімали кінофільми. До 135- річчя з дня народження українського   сатирика   та гумориста Остапа Виш...