Фондова скарбниця Музею історії міста Козятин постійно поповнюється новими експонатами. Днями до музею завітав давній друг та поціновувач історії Олександр Кравченко.
Олександр народився у місті Козятин. Має двох дітей та четверо онуків, якими надзвичайно гордиться. І не зважаючи на велику зайнятість роботою, встигає знаходити час для вивчення історії, цікавих подій минувшини, що відбувалися на теріторії нашої громади. І часто виходить на природу для розшуку незвичайних унікальних артефактів, якими щедро ділиться з містянами, приносячи їх до музею. Адже кожен тепер має можливість побачити їх у скарбничці історії міста.
Працівниками закладу оформлено вже дві вітрини з предметами давнини подарованими Олександром минулого року: давньоримськими монетами та монетами часів Речі Посполитої, фібулами- застібками у вигляді прикраси римських часів, оздоби до кінської збруї, гудзики, каблучки, хрест натільний, жіноча підвіска часів Древньої Русі, а також прясло, скіфський трьохгранний наконечник до стріли та багато іншого. Все це бажаючі можуть побачити завітавши до музею.
Цього разу Олександр приніс цікаві монети, знайдені на території Козятинської територіальної громади – чешуйки, фаустинку та гарну копію монети - рубль 1725 року. А також три екземпляри царського кахелю з печі, яка розміщался в одному із будинків по вулиці 8 -й Гвардійській м. Козятин з клеймами російською -"Кафельный Заводъ І.Андржеіовскаго въ Кіевъ №15" та польською мовою. Предмети, подаровані Олександром відносяться до періоду Київської Русі, Середньовіччя та Черняхівської культури.
Історична довідка: Чешуйка — давньоруська монета, що отримала свою назву через свою форму схожу на луску риби. Чешуйки в основному виготовлялися з срібла і, в меншій кількості, з міді. Можливо, існували й золоті лусочки. Номінала чешуйки не мали. Цінність їх визначалася за розміром, а точніше за вагою.
Немає коментарів:
Дописати коментар