середа, 19 жовтня 2011 р.

Музей історії міста взяв участь у історико-краєзнавчих читаннях до 145 річниці з дня народження Михайла Грушевського у Сестринівці.

директор музею історії міста Козятин Лілія  Макаревич
З  ініціативи Барського гуманітарно-педагогічного коледжу ім. Грушевського в  с. Сестринівка відбулися наукові історико-краєзнавчі читання "Михайло Грушевський на тлі епохи".В них взяв участь і музей історії міста Козятин в особі директора Лілії Макаревич, котра підготувала доповідь на тему "Оппокови і Грушевські на Козятинській землі".Організацією цих заходів до 145-річниці
від дня народження першого Президента України займалась  завідувач сільського музею Грушевського Людмила Левчук за сприянням   місцевої  влади, школа, яка носить ім'я Грушевського . На святкування прибули гості із столиці  наукові співробітники історико-меморіального музею Михайла Грушевського  Микола Кучеренко, уродженка Сестринівка Галина Шевчук, автори наукової праці про родину Оппокових та Грушевських "Я був їх старший син", колектив Барського коледжу на чолі з директором Петром Савчуком і у супроводі колоритного,фольклорного народного самодіяльного колективу профспілок України автентичної народної пісні Східного Поділля "Голоси предків",спеціаліста  управління внутрішньої політики Вінницької облдержадміністрації, представників Вінницького краєзнавчого музею Лариси Семенко-завідувачки відділом новітньої історії з колегою, заступника Козятинскької райдержадміністрації Миколи Купчика,начальника відділу внутрішньої політики Наталії Зайчук, начальника управління освіти Аліни Діденко та інших гостей. Цікаву захоплюючу екскурсію провела господиня і створювач  музею Людмила Левчук. Уся делегація , у супроводі представників місцевої влади, поклали квіти   у місті Козятині   до пам'ятника  Михайлу Грушевському, відомого скульптоора  Народного художника України Валентина Зноби .Природа подарувала для свята  гарний осінній день , а гостинність господарів, нащадків роду Оппоков. з батьківщини матері Глафіри Захарівни, сестри Галини- Ганни Грушевських та виступ чарівних, талановитих  студенток з Бару  створили відповідний настрій  і залишили незабутні  враження у гостей свята.


Немає коментарів: