четвер, 20 вересня 2018 р.

20 років з часу прийняття рішення про створення музею



                                                                           
                        Вручення кубку, як найкращому музею по підсумкам діяльності. 2008 р.



Виставка статуеток колекціонера  Олександра Зінченка.


  Покуття- фрагмент  інтер'єру експозиційної зали музею
 "З найдавніших часів до початку 20 ст." На фото образ  Матері  Божої - Троєручиці з батьківської хати Погребищенського району. Подарувала Надія Паламарчук.


Виставка до Голодомору . Спогади нащадка , загиблих від голоду, що занесені до книги пам'яті. На задньому плані ступа для куті.


До Дня Закоханих на виставці в музеї "Неймовірні історії кохання"


Сучасний інтер'єр музею.

                                                        Робочий стіл  поч. 20 ст..


                                                                     Макет паровоза.



                                                   Фото міських жителів початку 20 ст.





Колекція  ліхтарів службовців-залізичників.



 Фрагмент інтер'эру виставкової зали "Звитяга та мужність земляків". 2016 р.




Куточок інер'эру зали "Звитяга та мужність земляків"  про участь козятинців у  війні в Афганістані  ( 1979-1989 рр.).


                       Одяг і прапор десантно- штурмової бригади  загиблого на Сході  України під час АТО кіборга Юрія Осаулка із с. Самгородок .Передала дружина загиблого Олена Осаулко.


                                     Фрагмент експозиції "Звитяга та мужність земляків"
                                 про участь у сучасній війні на Сході України під час АТО. На екрані                                            проектуються відео та світлини учасників, волонерів  та загиблих під час війни.

18 вересня - 20 -а річниця з часу прийняття рішення про створення в місті Козятині музею історії міста.
Ідея створення музейного закладу належала міському голові Олександру Гвелесіані. Саме з його ініціативи 4 сесією 23 скликання Козятинської міської ради від 18 вересня 1998 р. депутатським корпусом було прийнято рішення про створення музею історії міста, згідно якого виконавчому комітету на чолі з депутатом Тетяною Григор’євою було доручено вирішити питання розміщення музею та долучити до формування музейної колекції підприємства, установи, громадські організації. Здійснити необхідні заходи для створення і відкриття закладу планувалося до 125-ї річниці від дня заснування міста.
Уже через місяць 29 жовтня 1998 р. було затверджено рішення про виділення кімнати для майбутнього музею за адресою вул. Склярова, 9. Але, нажаль, через низку труднощів та перешкод, відкрити музей до запланованої дати не вдалось.
22 січня 2002 р. 25 сесією 23 скликання попереднє рішення Козятинської міської ради було скасовано та прийнято інше, відповідно якого створено новий оргкомітет та виділено нове приміщення для музею по вул. Грушевського, 15. Воно було більше за площею та краще підходило для проектування експозиції. Історія будівлі також викликала зацікавлення істориків, адже у ньому розташовувалась стара земська пошта ще на початку 20 ст., а в 1980-тих рр. його займав місцевий РАЦС, пізніше домоуправління, таможня , відділи міської ради.
На посаду директора призначено краєзнавця центральної районної бібліотеки Лілію Макаревич. З цього періоду розпочалась активна науково-дослідна робота з вивчення історії міста, що лягла в основу майбутньої експозиції.
10 липня 2004 р. відбулось урочисте відкриття музею історії міста. Експозиція новоствореного закладу складалась тоді з двох розділів: «З найдавніших часів до поч. ХХ ст.» і «Знаряддя праці селян», та займала всього дві кімнати. Вся музейна колекція формувалася призначеним директором з 2002 р. і вже складала за 2 роки 159 одиниць зберігання, з яких 64 було віднесено до основного фонду. Основу збірки склали предмети, передані з ліквідованого музею піонерської та комсомольської слави, що був відкритий за безпосередньою участю директора центру Ольгою Мельниковою та Валентиною Галанзовською. в Центрі дитячої та юнацької творчості у 1988 р.
Через два роки за результатами роботи з комплектування фондів облаштовано ще одну залу. Саме там розмістився експозиційний розділ «Козятинці у II-ій Світовій».
Сьогодні основний фонд музею складає 2637 предметів. Щороку заклад відвідують понад 1.4 тис. відвідувачів ,з них близько половини учнів та студентів. Працівники музею організовують понад 15 виставок не лише в стінах музейного закладу , а і за його межами, проводять низку культурно-освітніх заходів, конкурсів, майстер-класів з різних видів народного мистецтва, зустрічей з цікавими людьми тощо. Більшість із них проходить у співпраці з установами, громадськими організаціями, мистецькими студіями та творчими особистостями. Неодноразово музей ставав переможцем обласних конкурсів, фестивалів музейних експозицій. За свою наукову та культурно-освітню діяльність отримували нагороди та визнання.
Поступово покращувалася і матеріально-технічна база музею. Одним із першочергових завдань кілька років поспіль було розширення експозиційної площі. В одному приміщенні з музеєм розміщувались державна нотаріальна контора та районний архів. У 2012 р. міська рада сприяла виселенню нотаріальної контори, внаслідок чого звільнилось чотири невеличкі кімнати, які сьогодні використовуються під фондосховище та для реконструкцій інтер’єрів фотосалону та сільського і міського помешкань. Таким чином музей має змогу здійснити розширення експозиційної площі, що є наразі надзвичайно актуальним питанням враховуючи активну збирацьку й експозиційну діяльність працівників музею.
З метою покращення матеріально-технічної бази музей взяв участь у обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад, розробивши проект на актуальну для музею тему: «Збереження минувшини – гідний крок у майбутнє» та виграв 30 тис. грн. Проект передбачав закупівлю будівельних матеріалів для проведення ремонтних робіт приміщень, облаштування фондосховища та експозиційної зали «Звитяга і мужність земляків», яка була урочисто відкрита наприкінці 2016 р. 13 жовтня напередодні Дня Покрови і Дня захисника України за безпосередньої участі учасників АТО на Сході України.. .
Нажаль, державним казначейством кошти були виділені лише через рік встановленого терміну. Причиною цього стала складна економічна та політична ситуація в країні. Через девальвацію гривні станом на серпень 2014 р. уже було неможливо придбати усе необхідне згідно проекту. Та все ж, більшість запланованих заходів уже виконано: замінено вікна у звільнених від сусідньої установи залахта у всьому приміщенні музею , встановлено на них захисні ґрати, придбано частину будівельних матеріалів, провід для заміни електропроводки, електроприлади, що необхідні для ремонту фондосховища, замінено старий котел на більш економніший, встановлено охоронно-протипожежну сигналізацію у приміщенні., проведено низку поточних будівельних робіт. На даний час проводяться капітальні роботи по заміні даху. Придбано деякі необхідні меблі та техніка.
У 2013 р. завдяки клопотанням начальника відділу культури і туризму Козятинської міської ради Світлани Рибінської, була введена друга штатна одиниця – науковий співробітник. Отже поступово вирішується і кадрове питання.
Попри те, що проблемні питання музейного закладу поступово вирішуються завдяки професіоналізму його працівників і небайдужості місцевого керівництва, у сьогоднішніх складних політичних та економічних умовах майже неможливо обійтись без підтримки місцевої спільноти та меценатства. Саме тому музей ставить на меті залучати до його діяльності активніше місцевих громадян, поціновувачів історії, колекціонерів, митців міста та краю, розширення власних можливостей шляхом участі у міжнародних проектах і програмах.
Наступного року 10 липня відзначатимемо на День міста 15-у річницю з часу відкриття музею.

Вишивальниця рушників Антоніна Головненко.


Відвідувачі в музеї під час проведення акції "Ніч в музеї".2016 р.



 Музейні працівники отримали гран-прі за виставку на обласному фестивалі музейних міні-експозицій "Перші спроби пера  Михайла Грушевського в Сестринівці".2016 р.с. Сестринівка.


Випускники художнього класу Козятинської  дитячої музичної школи  Інги Загайкевич.


Випускники художнього класу Козятинської  дитячої музичної школи  Інги Загайкевич під час відкриття виставки робіт в музеї з викладачем ( в центрі), директором школи Наталією Іванівною Бригадир ( ліворуч) та начальником культури міста.  2015 р.


                           Пересувна виставка у міському будинку культури,  поруч почесний громадянин                                      Козятина  Марина Володимирівна Цитовська та Наталія  Федорівна Гуменюк..


Зустріч учнів залізничного училища з краєзнавцем, дослідником періоду нацистської окупації Козятина та краю, автором ряду книг на данну тематику, члеом спілки журналістів України - Леонідом Кривовим. Січень  2017 р.


Відкриття нової зали " Звитяга та мужність земляків". 13.10.2016 р.



      Міні- експозиція   Музею історії міста Козятина в обласному краєзнавчому музеї "Фотоател'є Д.                                              Шварцмана".  Музейники  зайняли I місце  в області.





                                    Фрагмент експозиції  статуеток колекціонера Олександра Зінченка.2006 р.


Відкриття виставки фотографій Івана Тищенка ( праворуч) з колегами -  Валентиною Григорівною Путь та Володимиром  Жваколюком.


Фрагмент експозиції статуеток колекціонера  Олександра Зінченка в музеї 2006 р.


Елемент інтер'єру музею  часів відкриття. Комод початку 20 ст. від  родини Салєнко


 Виставка до Шевченківських днів у Міському будинку культури.2016 р.


 Міні-експозиція "Хустка - оберіг жіночої вроди та краси"  визнана однією із кращих і була відзначена I-им місцем  в області . С. Вільшанка.  Директор Лілія Павлівна  Макаревич в ролі матері і науковий співробітник музею Світлана Фещук в ролі доньки. 2012 р.

                       

            Виставка картин землячки Лариси Воробйової, мешканки Києва, уродженки Козятина,                                  надзвичайно талановитої людини, нажаль, котрої вже немає з нами.


    Участь  музею   у   районній виставці декоративно- ужиткового та образотворчого мистецтва в                                                               районному будинку культури.



Виставка  рукоділля  Анни Попович до Дня інвалідів Центру дитячої та юнацької творчості  . 2013 р.



Виставка рушників родичів  студентки  Київського державного університету Тетяни  Волянської із с. Болган Пісчанського району на Вінниччині , присутня  гостя з Вінницького краєзнавчого музею - Лілія Гальчевська. 2010 р.



Виставка робіт з аракалу Оксани Тичнської.


Отець Олександр Бойко - Почесний громадянин міста Козятин освячує музей і дарує ікону.


Отець Олександр Бойко на відкритті виставки   живопису художника Віктора Кльоца. В центрі автор , ліворуч  голова міської ради Олександр Георгійович Гвелесіані.


На фото праворуч міський голова Олександр Георгійович Гвелесіані, Віктор Андрійович Кльоц, отець Олександр Трифонович Бойко- почесний громаяднин міста та ксьонз Юзеф  Мошкович., розпочинав будівництво костьолу в місті.


Зйомки документального фільму про уродженця міста, кінорежисера Віктора Іванова.


Найактивніші збирачі музейної колекції. 2-а річниця з часу відкриття музею. 2006 р.


Музей і виставку вишивальниці Наталії Петришиної відвідала дружина народного депутата Любов Ярославівна  Юрчишина разом із учасниками громадської організації  батьків дітей з інвалідністю "ДОМ" і  головою правління Тетяною Володимирівною Яковлєвою .  30.03.2017 р.


Пересувна виставка копій світлин "Козятин давній і сучасний" до Дня міста на площі. 2018 р.


На відкритті виставки до Великодня син Почесного громадянина Козятина отця Олександра Бойка - Валерій , поруч  протоієрей  Козятинського району, отець Роман Масира- настоятель Козятинської Православної церкви Святого пророка Іллі.17. 04. 2014 р.


Вручення  музею "Кобзаря"подарункового видання 2006 р.  головою редакційної колегії , кандидатом в депутати Верховної Ради Миколою Негрубом. 2012 р.


Гості  на Великдень - художник Віктор Кльоц, ординарій Кам’янець – Подільської дієцезії Єпископ Леон Дубравський та ксьонз з Махнівки Ян Дзяткевич. квіт.2014 р.


Виставка до Дня художника. 2013 р.


Виставка  творчих робіт дітей з  інвалідністю.


Гран- прі глядацьких симпатій на конкурсі міні- ескпозицій "Довга коса- дівоча краса." с. Білопілля






День міста . 
Виставка " Хустка- оберіг жіночої вроди та краси"


Виставка  картин вишивальниць міста. 


Відкриття Пам'ятного Хреста у Талимонівському яру. 2011 р.

Начальник культури міста вітає хуожника та фотографа Володимира Томашеського з відкриттям виставки робіт.




Відриття виставки  творчих робіт з дерева Валерія Герасимчука. Вітає начальник культури Світлана Рибінська.

                                   
                   I місце на обласному святі музейних міні-експозицій у с. Білопілля Козятинського району
          "І ожива листівка давнини"за участю Сергія Ткачука, Ольги Мазур та Романа Вішталя.2013 р.

Автор- директор Музею історії міста Козятина Лілія Макаревич

Немає коментарів:

З нагоди Міжнародного дня пам’яток і визначних місць.

  В КЗ «Музей історії міста Козятин» відкрито   тимчасову виставку   «Визначні місця Козятинщини». На ній представлено   світлини, живопис...